ГоловнаБлогЯк одягати та знімати контактні лінзи?

Як одягати та знімати контактні лінзи?

Після того, як ваш офтальмолог підібрав для вас оптимальний варіант корекції зору лінзами, час навчитися їх правильно одягати і знімати. Усе не так складно, як здається на перший погляд, а з нашою покроковою інструкцією це буде ще простіше!

Як одягнути лінзи?

Крок Перший

Підготуйте все необхідне в добре освітленій кімнаті: контактні лінзи, розчин, зволожуючі краплі та дзеркало.

Важливо!

Не одягайте ваші лінзи у ванній кімнаті над раковиною, адже вони можуть туди впасти. Краще робити це над письмовим столом, постеливши на його поверхню суху серветку. Так, якщо лінза впаде на серветку, достатньо буде помістити її на долоню, змочити трохи розчином і обережно протерти її подушечкою пальця. Тоді вона знову буде готова до використання.

Крок Другий

Вимийте руки з м'яким чи антибактеріальним милом і витріть їх безворсовим рушником. Дуже важливо дотримуватися гігієни - так ви не занесете жодних інфекцій до ока.

Крок Третій

Закапати в очі зволожувальні краплі.

Це не обов`язковий крок, але якщо ви вперше вдягаєте лінзи, то радимо скористатися цією порадою, адже це забезпечить краще «прилипання» лінзи до ока і вам буде значно легше їх вдягнути.

Крок Четвертий

Виймаємо контактні лінзи.

Щоденні: потягніть вгору «язичок» блістеру, який знаходиться на передній стороні упаковки. Всередині ви побачите лінзу у стерильному розчині.

Важливо!

Параметри лінз можуть відрізнятися, тому обов`язково на фользі блістеру перевіряйте чи ви взяли потрібну лінзу для певного ока

Планової заміни: ваші лінзи знаходяться у спеціальному контейнері з відмітками «R» для правого ока і «L» для лівого. Розчин повинен повністю їх вкривати. Виробіть звичку починати одягання лінз з певного ока, так ви їх не сплутаєте.

Помістіть лінзу на кінчик вказівного пальця.

Крок П'ятий

Перш, ніж одягнути лінзу, ретельно її огляньте.

Придивіться, чи вона чиста, волога, чи немає на ній тріщин, розривів чи якихось інших дефектів, а також зверніть увагу на її форму. Якщо краї рівні і лінза схожа на чашу – усе добре, можна її одягати. Але якщо краї вигнуті назовні і вона нагадує тарілку, то лінза вивернута навиворіт.

Крок Шостий

Фіксуємо повіки.

Мимовільне кліпання буде перешкоджати вдяганню лінз, тому важливо правильно зафіксувати повіки. Тримаючи лінзу на кінчику вказівного пальця, середнім пальцем цієї ж руки відтягніть вниз і зафіксуйте нижню повіку. Паралельно, використовуючи вашу другу руку, відтягніть вгору і зафіксуйте вашу верхню повіку. Для більшої зручності можете у цей момент дивитися вгору – так ви будете рідше кліпати.

Крок Сьомий

Обережно помістіть лінзу на око.

Повільно відпустіть повіки і на мить прикрийте очі, щоб вона зайняла правильне положення. Повторіть все те саме з іншим оком. Якщо ви користуєтесь лінзами планової заміни – вилийте з контейнеру використаний розчин і залийте свіжий.

Тепер, коли ми засвоїли всі кроки одягання лінз, час розібратися, як же їх зняти.

Як зняти лінзи?

Крок Перший

Так само, як і при одяганні, спершу треба підготувати все необхідне, а також вимити і витерти руки. Ніколи не пропускайте етап гігієни, адже це запорука безпечного носіння лінз.

Крок Другий

Закапати в очі зволожувальні краплі.

Як і при одяганні, цей етап не є обов'язковим, але якщо ви тільки вчитеся знімати лінзи, радимо скористатися цією порадою, адже це допоможе змочити лінзи і зробити процес зняття значно легшим.

Крок Третій

Зняти лінзи можна декількома методами.

Метод щипка: вказівним і великим пальцем доторкніться до ока і «щипком» стисніть та витягніть лінзу.

Цей метод найлегший і користується найбільшим попитом серед тих, хто носить лінзи.

Посунути лінзу вниз: вказівний палець помістіть на центр лінзи і посуньте її вниз до білої частини вашого ока ковзаючим рухом, злегка натискаючи, а потім вказівним і великим пальцем обережно зафіксуйте та витягніть лінзу.

Посунути лінзу в кут ока: вказівний палець помістіть на центр лінзи і посуньте її до носа, а потім, затиснувши її між великим і вказівним пальцем, обережно витягніть лінзу.

Як і при одяганні – візьміть собі за правило починати процес зняття лінз із певного ока. Обирайте той метод, який буде комфортним саме для вас.

Крок Четвертий

Якщо ви користуєтесь щоденними лінзами, то після зняття просто викиньте їх, але якщо ви носите лінзи планової заміни – обережно помістіть лінзу на долоні, капніть трошки розчину і подушечкою пальця злегка протріть, перш ніж помістити її у відділ контейнеру для зберігання («R» для правого ока, і «L» для лівого).

Повторіть те саме з другим оком.

Тепер ви засвоїли, як одягати і знімати лінзи, але ось вам декілька важливих порад, яких необхідно дотримуватись:

  • Не забувайте щодня змінювати розчин у контейнері
  • Контейнер необхідно змінювати кожні 3 місяці
  • Не можна промивати лінзи чи контейнер водою. Використовуйте лише свіжий розчин для дезінфекції, очищення та зберігання контактних лінз.
  • Для деяких лінз підходить лише певний розчин, тому обирайте правильний догляд разом з вашим офтальмологом
  • Для любителів макіяжу: одягати лінзи потрібно перед нанесенням макіяжу. Увечері – спершу знімаємо лінзи, а потім вже змиваємо макіяж.
  • Завжди майте при собі окуляри на випадок, коли ви не зможете бути в лінзах.
  • Вперше одягати і знімати лінзи потрібно під наглядом офтальмолога, щоб лікар зміг простежити правильність ваших дій і оцінити посадку лінз.